STRAJK - RECEPTA NA KLIMAT - Gdańsk 31.07.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31085
post-template-default,single,single-post,postid-31085,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

STRAJK – RECEPTA NA KLIMAT – Gdańsk 31.07.2023

„Ziemi nie odziedziczyliśmy po rodzicach, a pożyczyliśmy ją od naszych dzieci”. W ostatni dzień lipca 2023 młodzi ludzie, w trosce o stan klimatyczny w Polsce, w sercu miasta, na schodach Dworu Artusa, zorganizowali STRAJK – RECEPTA NA KLIMAT. GDAŃSK.
Zrobili to dzisiaj we wszystkich szesnastu województwach Polski dla siebie i dla przyszłych pokoleń, bo nie chcą żyć w Polsce, w której płoną nielegalne i trujące wysypiska oraz szaleją niszczycielskie pożary na południu Europy.
Na wydarzeniu wybrzmiały postulaty, które młodzi ludzie planują wprowadzać w życie, po wygranych wyborach parlamentarnych. W spotkaniu uczestniczyła posłanka Agnieszka Pomaska, poruszając temat zanieczyszczonej rzeki Odry i degradacji lasów. Magdalena Adamowicz, posłanka do Parlamentu Europejskiego, obecna na wydarzeniu, mówiła o zmianach klimatu – upałach i powodziach, o konieczności zrównoważonego rozwoju. Marek Weryszko z Zieloni Pomorze szczególną uwagę zwrócił na panujące latem upały, płonące wysypiska śmieci, z którymi obecni rządzący kompletnie sobie nie radzą. Ze wszystkich wypowiedzi wybijała się nadzieja na zmianę rządzących, co wykorzystała do swojej wypowiedzi Ewa Topór-Nawarecka przewodniczącego pomorskiego regionu KOD, apelując o sprawdzanie programu kandydatów, na których chcemy głosować, czy są proekologiczni, zachęcając równocześnie do Obywatelskiej Kontroli Wyborów.
To było bardzo potrzebne wydarzenie, bo jak młodzi mówią – czas uzdrowić planetę, czas na receptę na klimat!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.