Stop drastycznym treściom - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
23361
post-template-default,single,single-post,postid-23361,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Stop drastycznym treściom

Komitet inicjatywy uchwałodawczej – Stop drastycznym treściom (komitet obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przepisów porządkowych związanych z eksponowaniem drastycznych treści na obszarze Lublina).

Komitet tworzą kobiety zaangażowane społecznie w różnych obszarach.

Komitet rozpoczyna zbiórkę podpisów w Lublinie, pod projektem uchwały zakazującej w naszym mieście prezentowania drastycznych treści w przestrzeni publicznej. Potrzeba minimum 300 podpisów, aby przedstawić projekt Radzie Miejskiej.

Od lat spotykamy się na ulicach z obrazami zakrwawionych zwłok płodów, takie banery pojawiają się na placu Litewskim obok miejsc zabaw dzieci, także pod szpitalem. Zostaliśmy pozbawieni wyboru, czy chcemy takie treści oglądać, czy nie. Tego wyboru pozbawione są dzieci i kobiety mające za sobą doświadczenie straty dziecka, albo w zagrożonej ciąży.

Chcemy bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni publicznej.

 

projekt uchwały i tabela do zbiórki podpisów – TUTAJ

 

 

M. Bielska