Spotkanie z Zarządem Głównym - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15873
post-template-default,single,single-post,postid-15873,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie z Zarządem Głównym

24 lutego, w mroźne sobotnie popołudnie, spotkaliśmy się (członkowie regionu kujawsko-pomorskiego KOD) z przedstawicielami naszego Zarządu Głównego. Gościny udzielił nam hotel Mercure w Toruniu, gdzie między 15.30 a 17.42 (po konferencji prasowej) Krzysztof Łoziński, Magdalena Filiks, Jarosław Marciniak, Aleksandra Solecka i Artur Brzozowski (koordynator akcji Obywatelska Kontrola Wyborów) opowiadali „co w KODzie” i odpowiadali na pytania z sali. Całość prowadził sprawnie i z wrodzonym sobie wdziękiem Roman Piotrowski.
Rozpoczęła Aleksandra Solecka krótkim podsumowaniem działań KODu w naszym regionie w ubiegłym roku. O blisko 120 wydarzeniach (manifestacjach, PIKODach, pikietach, spotkaniach i debatach) wiemy wszyscy, jako iż braliśmy w nich udział. O tym, że do kasy wpływa jedynie 38% składek – do tej pory wiedzieli nieliczni.
W drugiej części – Artur Brzozowski (z dolnośląskiego regionu KOD) przedstawił nam pokrótce cele i wyzwania jakie stawia przed nami Obywatelska Kontrola Wyborów. Po wprowadzeniu rozpoczęła się dyskusja. Wniosek z niej w zasadzie wypływa jeden – czeka nas bardzo pracowity czas, a na efekty naszej pracy czekać nam przyjdzie do wyborów do Sejmu, kiedy to będziemy mogli wykorzystać zdobyte w tym roku doświadczenia. O szczegółach akcji każdy może dowiedzieć się więcej na stronie www.okw.info.pl.
Spotkanie zakończyły pytania z sali i odpowiedzi naszych gości. Wiele czasu poświęciliśmy stosunkom panującym między KODem a partiami politycznymi (w tym głównie jedną z nich ze szczególnym uwzględnieniem jej prezesa i listu, jaki wystosowała doń Magda Filiks). Było trochę kontrowersji ale rozstaliśmy się w pokojowej atmosferze z nadziejami na dalszą współpracę i kolejne sukcesy.
Jak przekazał nam nie proszący o anonimowość członek Zarządu Regionu – w spotkaniu brało udział ok 70 osób m.in. z Bydgoszczy, Torunia (z Powiatem), Grudziądza, Wąbrzeźna i Włocławka. A co się działo po spotkaniu tego nie napiszę, bo… nie mam na ten temat żadnych informacji.
Tekst: Jan Dokurno
Zdjęcia: Ela Wesołowska i Grzegorz Turek