Spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11364
post-template-default,single,single-post,postid-11364,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem

12.11.2016, w sali konferencyjnej Stowarzyszenia Tratwa przy ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu odbyło się 1,5 godzinne spotkanie ze znanym polskim ekonomistą  – prof. Leszkiem Balcerowiczem.
Spotkanie poprowadziły: koordynatorka KOD DŚ Małgorzata Lech-Krawczyk i dr Monika Piotrowska-Marchewa.  Zgromadziło ono członków KOD, partii .Nowoczesna, jak również inne zainteresowane osoby z Wrocławia i okolic.
Nasz gość, w krótkim wstępie, nakreślił kilka propozycji rozwoju struktur KOD w silną społeczną organizację. Przede wszystkim podkreślił ważny fakt ponadpartyjności KODu, co –według jego opinii – ma kluczowe znaczenie dla siły stowarzyszenia. Zaproponował, by zamiast popierania konkretnych partii KOD popierał konkretne działania danych partii, zgodne z celami KODu – to bowiem umacnia ponadpartyjny charakter związku.
Prof. Leszek Balcerowicz uchylał się przed prognozowaniem przyszłości politycznej naszego kraju, zamiast tego zaproponował aktywne włączenie się w procesy rozwojowe: „Nie pesymizm, nie optymizm, a aktywizm” – zachęcał do działania zgromadzonych na spotkaniu uczestników.
Prof. Balcerowicz podkreślił, że mało prawdopodobne jest, by obecny rząd dążył do użycia siły wojskowej, policji, czy tworzonej obrony terytorialnej przeciwko opozycji. Jednak  -jak stwierdził – wysoce prawdopodobne jest zastraszanie społeczeństwa. Aby się temu przeciwstawiać, należy nagłaśniać działania poszczególnych prokuratorów i polityków, aby uświadomić im, że w przypadku zmiany władzy zostaną oni pociągnięci do odpowiedzialności osobiście.
Następnie nasz gość odpowiadał na pytania z sali, które dotyczyły głównie zagadnień związanych z ekonomią. Odpowiadał na nie w prosty, zrozumiały sposób, więc udział w spotkaniu był przyjemnością także dla osób, które ekonomią nie interesują się na co dzień.
Więcej informacji uzyskają Państwo w naszym wywiadzie z profesorem Leszkiem Balcerowiczem, który ukaże się w grudniowym numerze DEKODERA.