Spotkanie autorskie z Dariuszem Filarem - Gdańsk 18.12.23 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32231
post-template-default,single,single-post,postid-32231,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie autorskie z Dariuszem Filarem – Gdańsk 18.12.23

W dniu 18 grudnia, odbyło się Spotkanie autorskie z Dariuszem Filarem będące zwieńczeniem V semestru Akademii Społeczeństwa Otwartego i ósmego pracowitego roku regionu pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji.
Spotkanie, a raczej rozmowa z autorem książki „Szklanki żydowskiej krwi” była przeplatana śpiewanymi przy akompaniamencie gitary, żydowskimi utworami w języku jidysz przez naszego przyjaciela Karola Kołodzieja.
Treść książki opowiadająca losy polsko-żydowskiej rodziny od początku XX wieku, przez czasy I i II wojny światowej, do roku 2014, była przyczyną do wspomnień, wymiany doświadczeń, opowieści o dwóch narodach, ich kulturach i świętach. W kontekście tego, co wydarzyło się w Sejmie w dniu 11 grudnia 2023 roku spotkanie było bardzo istotne.
Przewodnicząca pomorskiego regionu Komitetu Obrony Demokracji Ewa Topór-Nawarecka zadała pytanie autorowi książki – jak powinniśmy się zachowywać, w stosunku do mniejszości narodowych, do narodu żydowskiego? Musimy rozmawiać, spotykać się z różnymi ludźmi wymieniać doświadczenia!
————–
Link do relacji na żywo: https://fb.watch/p0p-_jeSUw/
————–
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.