Solidarni z Andrzejem Poczobutem - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29624
post-template-default,single,single-post,postid-29624,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Solidarni z Andrzejem Poczobutem

Dziś działacze i działaczki KOD z Białej Podlaskiej i Lublina wraz z osobami ze społeczności białoruskiej protestowali przeciwko uwięzieniu Andrzeja Poczobuta.

Chcieliśmy złożyć apel w konsulacie Białorusi w Białej Podlaskiej, nie zostaliśmy jednak wpuszczeni na teren placówki.

Treść apelu:

Szanowny Pan Władysław Chałło
Konsul Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej

8 lutego 2023 r. sąd w Grodnie skazał Andrzeja Poczobuta na 8 lat więzienia o zaostrzonym rygorze. Jako działacz mniejszości polskiej na Białorusi, korespondent „Gazety Wyborczej” w Grodnie, wielokrotnie zatrzymywany był za działalność społeczną i dziennikarską. Jego aresztowanie, niemal dwuletnie przetrzymywanie oraz wyrok są motywowane politycznie.

Region Lubelski Komitetu Obrony Demokracji potępia prześladowania przedstawicieli opozycji i osób działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego w Białorusi. Wzywamy do uwolnienia Andrzeja Poczobuta oraz innych więźniów politycznych.

Zarząd Regionu Lubelskiego
Komitetu Obrony Demokracji