Śląsk: Suweren mówi NIE! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14055
post-template-default,single,single-post,postid-14055,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Śląsk: Suweren mówi NIE!

W niedzielę w ponad stu miejscowościach w całej Polsce w protestach zorganizowanych przez Komitet Obrony Demokracji wzięło udział tysiące obywateli. Protestowaliśmy przeciwko upolitycznieniu sądownictwa w Polsce, łamaniu konstytucji i autorytarnym rządom PiS.

W województwie śląskim zorganizowane przez KOD protesty odbyły się w Cieszynie, Chorzowie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Bielsku Białej, Gliwicach, Jastrzębiu Zdroju, Katowicach, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Żywcu.
Zdaniem protestujących przedstawione ostatnio przez prezydenta projekty ustaw zmierzają do upolitycznienia sądów. – Panie prezydencie, pan chce nas oszukać. Po lipcowych protestach liczyliśmy, że prezydent skonsultuje z sędziami i prawnikami swoje propozycje, czy są one zgodne z konstytucją. To, co przedstawia, jest nie tylko niezgodne, ale prezydent chce konstytucję zmieniać – mówił przed w Katowicach mecenas Bartłomiej Piotrowski.


fot. KOD Śląsk