LUD. Nie będzie łatwo - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14070
post-template-default,single,single-post,postid-14070,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

LUD. Nie będzie łatwo

Nie będzie łatwo – taki był wniosek długiej i pasjonującej kolejnej dyskusji Latającego Uniwersytetu Demokracji w WDK. PiS dekomponuje państwo i kradnie przyszłość młodszym pokoleniom, ale wciąż ma pieniądze na swoją populistyczną politykę.

„Czym są idee Tadeusza Mazowieckiego dla obecnej opozycji?” – to temat spotkania Latającego Uniwersytetu Demokracji, które odbyło się 4 października w sali kominkowej WDK. Organizatorem było Stowarzyszenie im. Tadeusza Mazowieckiego oraz Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji, gośćmi: Andrzej Potocki ze Stronnictwa Demokratycznego oraz Kazimierz Wóycicki, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia im. T. Mazowieckiego.
Nie będzie łatwo — taki był wniosek długiej i pasjonującej dyskusji. PiS dekomponuje państwo i kradnie przyszłość młodszym pokoleniom, ale wciąż ma pieniądze na swoją populistyczną politykę. Jej smutne efekty rozpozna społeczeństwo dopiero z czasem. Opozycja chętnie chodzi na demonstracje, ale w partiach politycznych nie ma ludzi gotowych do politycznej pracy. Po przegranych wyborach trzeba się umieć zdobyć na samokrytykę i trzeba budować program na przyszłość, a nie spekulować, że polityczna karta odwróci się szybko. Trzeba też odwagi, bowiem już teraz widać, że władza posuwa się do zastraszania opozycji. Polsce grozi też wypadnięcie z UE. Wszystko to brzmiałoby bardzo pesymistycznie, gdyby nie przekonanie obecnych na sali, że Polska jest silniejsza od PiS.
Spotkanie prowadzili Włodek Magdziarz, szef Stowarzyszenia im. T. Mazowieckiego i członek KOD oraz Monika Szafraniec, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD.
/Na podstawie relacji FB Stowarzyszenia im. T. Mazowieckiego/
Więcej >>>