Śląsk i Zagłębie zostają w Europie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
24952
post-template-default,single,single-post,postid-24952,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Śląsk i Zagłębie zostają w Europie

Już dawno na katowickim Rynku nie zgromadziły się takie tłumy. Według różnych ocen w demonstracji pod hasłem „Szlaban dla PiS, my zostajemy w Unii Europejskiej” zgromadziło się od 2000 do 3000 mieszkańców Katowic i sąsiednich miast.

Głos zabierali znani i popularni politycy opozycyjni, prawnicy oraz działacze społeczni, między innymi:
Poseł do Parlamentu Europejskiego – Łukasz Kohut, marszałkini Senatu RP – Gabriela Morawska-Stanecka, posłanka Monika Rosa, katowicki radny Jarosław Makowski, działaczka Partii Zielonych – Halina Kantor, sędzia, przewodniczący stowarzyszenia „Iustitia” – Krystian Markiewicz, senator Marek Plura, wiceprezydent Katowic Jerzy Woźniak, poseł Michał Gramatyka, działacze społeczni i radni: Aleksandra Kossak, Małgorzata Genderka, Jarosław Gwizdak, Katarzyna Majchrzak, Łukasz Borkowski.

Demonstrację zorganizował Komitet Obrony Demokracji Region Śląski.

Katowice były jednym ze 126 miast w Polsce i na całym świecie, gdzie obywatele wyszli na ulice aby krzyczeć o tym, że Polska powinna pozostać w Europie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Jak powiedziano w Warszawie – jesteście solą tej ziemi.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Zdjęcia: Ewelina M.K.

Zdjęcia: Jan P.

Zdjęcia: Wanda K., Janusz K.