My zostajemy w Europie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25008
post-template-default,single,single-post,postid-25008,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

My zostajemy w Europie

10 października wyszliśmy w ponad 120 miastach i miasteczkach w całej Polsce i na świecie.

Obywatele i obywatelki, grupy nieformalne, organizacje i ruchy społeczne, partie polityczne organizowały manifestacje, na których gromadziły się dziesiątki, setki i tysiące osób protestujących przeciw polityce rządu, która zagraża naszemu członkostwu w Unii Europejskiej.

Na placach i ulicach miast powiewały flagi biało-czerwone i unijne, słychać było Odę do radości i okrzyki „My zostajemy”!

Trybunał Julii Przyłębskiej nie miał prawa orzekać w sprawie zgodności traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją RP. Traktat nie jest sprzeczny z Konstytucją. To ustawy PiS niszczące praworządność i niezależność sądownictwa są w sprzeczności z prawem polskim i unijnym.

 

W niedzielę w Polsce nie było innych placów, był jeden Plac Zamkowy w 126 miastach w Polsce i na całym świecie.
Bardzo Wam się pokornie za to kłaniamy i dziękujemy. Każdemu z osobna i wszystkim razem, każdej osobie, każdej organizacji, formalnej i nieformalnej, która to uczyniła, a przede wszystkim wielkiej rzeszy KOD-erów i KOD-erek.
Jesteście solą tej ziemi, pamiętajcie o tym.

 

Poznań

Koszalin

Kraków

Kalisz

Nowy Jork

Gdańsk

Rzeszów

Lublin

Wrocław

 

 

opracowanie Magdalena Bielska
fot. Grzegorz Borys, Grzegorz P. Adamski, Paweł Kozlowski, Jacek Duda (Obywatelski NYC), Zbysław Czehak, Magdalena Bielska