Recepta na klimat - akcja Nowej Generacji - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31103
post-template-default,single,single-post,postid-31103,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Recepta na klimat – akcja Nowej Generacji

31 lipca w kilkunastu miastach w Polsce odbyły się protesty pod hasłem Recepta na klimat.

Komitet Obrony Demokracji i inne organizacje wsparły akcję zainicjowaną przez Nową Generację. Protestowaliśmy przeciwko polityce rządu, który nie dba o ochronę środowiska i przyszłość naszego kraju, pogłębiając swoimi działaniami skutki katastrofy klimatycznej. Przeciwko zaniedbaniom, które prowadzą do katastrof ekologicznych, zagrożeń dla ekosystemów, jak w przypadku Odry lub składowisk toksycznych odpadów.

„Wyrażamy niepokój i potrzebę zmiany polityki w zakresie kryzysu klimatycznego na każdym szczeblu. Nasza przyszłość zależy od decyzji podejmowanych obecnie przez rządzących. Działania obecnego rządu są krótkowzroczne i prowadzą ku katastrofie klimatycznej.” Na pikietach odczytano apel o zakończenie wyniszczającej nasz kraj i planetę polityki rządu PiS.

Warszawa, fot. Bożena Misiak – Sołtysik

Kielce, fot. Marek Mazurek

Lublin, fot. Krzysztof Kamiński

Katowice, fot. KOD Śląskie

Opole, fot. za KOD Opolskie

Rzeszów, fot. Zbysław Czehak