Radosne Święto Wolności - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12789
post-template-default,single,single-post,postid-12789,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Radosne Święto Wolności

Kilkadziesiąt osób, członków i sympatyków KOD oraz spacerowiczów uczestniczyło w kieleckim Święcie Wolności 4 czerwca, w rocznicę zwycięstwa wyborczego opozycji w 1989 roku.
Nasze Święto Wolności zorganizowaliśmy na Skwerze Szarych Szeregów w kieleckim Parku Miejskim. Była scena z nagłośnieniem, namiot KOD z folderami i ulotkami, kącik zabaw dla dzieci z malowankami i rzutkami, konkursy. Nie zabrakło przemówień zaproszonych gości.
– Wielu nas tu dzisiaj nie ma, ale są ci najlepsi — rozpoczął mecenas Edward Rzepka, działacz opozycji i parlamentarzysta OKP pierwszego sejmu III RP. – A tym, którzy się dziś boją, zacytuję jeden z tekstów Wojciecha Młynarskiego. „Kto się stawia, ten ma z tego / Mimo wszystko jakiś zysk, / A kto słucha i ulega, /
Ten najpierwszy bierze w pysk…”.
Profesor historii UJK Jerzy Szczepański ubolewał, że do protestów przeciwko łamaniu konstytucji włącza się tak mało naukowców, historyków.
Przemawiali również kielecka radna PO Agata Wojda, Rafał Kasprzyk z Zarządu Regionu Świętokrzyskiego .Nowoczesnej i działacz pierwszej „Solidarności” Marek Eberhardt oraz Marzena Marczewska, językoznawca z UK. W imieniu KOD-u spotkanie otwarła szefowa regionu Monika Szafraniec. Oficjalną część prowadził Włodzimierz Magdziarz.
Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które w tych okolicach mają już sporo rozrywek. Przygotowaliśmy strefę zabawy ze stolikiem i dziecięcymi krzesełkami, malowanki, pieczątki z kolorowym tuszem i bezpieczne rzutki na rzepy. Rozrywkę dorosłym zapewnił członek zarządu Andrzej Wysocki, który przygotował konkurs „Kto rozpozna ten cytat?” z archiwalnymi wypowiedziami polityków.
/zn/
Więcej: https://kielcekod.pl/2017/06/radosne-swieto-wolnosci/