Protestujemy przeciwko atakowi na kontrolę wyborów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31477
post-template-default,single,single-post,postid-31477,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Protestujemy przeciwko atakowi na kontrolę wyborów

Oświadczenie

Protestujemy przeciwko atakowi na kontrolę wyborów

Komitet Obrony Demokracji ostrzega przed rosnącą agresją w związku z toczącą się kampanią wyborczą przed wyborami parlamentarnymi. Szczególne zaniepokojenie wzbudzają ataki na kontrolę demokratycznego przebiegu głosowania, organizowaną przez KOD w ramach Obywatelskiej Kontroli Wyborów.
Wolontariusze w całym kraju prowadzą na ulicach i placach miast, miasteczek i wsi akcję informacyjną w oznakowanych punktach informacyjnych. Noszą charakterystyczne czapeczki, koszulki. Jeden z takich punktów informacyjnych OKW, na głównym deptaku w Kielcach, został zaatakowany przez przechodnia w czwartek 31.08.2023. Agresor zniszczył metalową podstawę z plakatem OKW, raniąc przy tym uczestniczkę punktu informacyjnego, podarł i rozrzucił ulotki. Od policji domagał się usunięcia punktu OKW z ulicy, wulgarnie zwracał się do organizatorki punktu OKW.
Fizyczne ataki na pokojowe punkty informacyjne, na kontrolę demokratycznych wyborów podważają najważniejszą zdobycz demokracji, jaką są wolne wybory. Akceptowanie ataków na społeczną aktywność obywatelską prowadzi prostą drogą do dyktatury i wyprowadzenia Polski z rodziny wolnych, demokratycznych, praworządnych krajów.

5.09.2023
Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji