Protest przeciwko rosyjskiej propagandzie w WDK - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
33571
post-template-default,single,single-post,postid-33571,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Protest przeciwko rosyjskiej propagandzie w WDK

„Protestujemy przeciwko organizowaniu w instytucji kultury prowadzonej przez samorząd wydarzenia, którego uczestnicy propagują putinowską propagandę” – całe oświadczenie ZR Świętokrzyskiego KOD poniżej.

Oświadczenie

Protestujemy przeciwko organizowaniu w instytucji kultury prowadzonej przez samorząd wydarzenia, którego uczestnicy propagują putinowską propagandę.

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach mają się odbyć w sobotę 22.06.2024 roku Targi Książki Patriotycznej, na których — jak informują media — promowani będą autorzy o jawnie prorosyjskich poglądach, rozpowszechniający putinowską propagandę „niebezpieczną dla Polski”.

Jeden z zapowiadanych w Kielcach gości protesty Strajku Kobiet nazywał „spędem neonazistek, spędem feminazistek, dziadostwem intelektualnym”, a uczestniczki „kocmołuchami”, „pasztetami z wąsem”, „jełopami”. Sąd uznał, że autora tych słów można określić „patostreamerem, który zwie się dziennikarzem”.
Komitet Obrony Demokracji nie może być obojętny wobec promowania w publicznej instytucji, jaką jest WDK osób, które jawnie uderzają w demokratyczne, otwarte, tolerancyjne społeczeństwo.
Domagamy się wprowadzenia (aktualizacji) w WDK regulaminu przyjmowania zleceń na wynajęcie powierzchni, który zapobiegnie takiemu skandalowi w przyszłości.

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego
Komitet Obrony Demokracji
21.06.2024 r.