Protest przeciwko lex Czarnek w Kielcach - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26158
post-template-default,single,single-post,postid-26158,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Protest przeciwko lex Czarnek w Kielcach

Kielczanie protestowali przeciwko upartyjnieniu polskiej edukacji za pomocą ustawy „lex Czarnek”. Apelowali do prezydenta o weto.

Pikieta przeciwko ustawie lex Czarnek odbyła się w niedzielę 13.02.2022 pod Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, a jednocześnie siedzibą kuratorium oświaty. Demonstrujący przynieśli plakaty, m.in. „Uchwała podjęta na zebraniu rodziców dn. 13 lutego w Kielcach. Chcemy veta Stop Lex Czarnek” i „Czarnek won. Łapy precz od naszych dzieci”.
Przemawiali m.in. Katarzyna Siwiec z PO i Komitetu Obrony Demokracji, wiceprezydent Kielc odpowiedzialny za oświatę Marcin Chłodnicki, nauczycielka Katarzyna Brudnik, działacz PO, były poseł i wicekurator oświaty Lucjan Pietrzczyk. Wśród demonstrujących byli Rafał Kasprzyk z Polski 2050 i mecenas Edward Rzepka oraz działacze i sympatycy kieleckiego KOD. Niestety, niewielu było nauczycieli i uczniów.

Relacja i zdjęcia w „Gazecie Wyborczej”