Pożegnanie Stanisława Nyczaja - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26709
post-template-default,single,single-post,postid-26709,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pożegnanie Stanisława Nyczaja

W czwartek 7 kwietnia na Cmentarzu Nowym w Kielcach pożegnaliśmy naszego przyjaciela, sojusznika w obronie demokracji i praworządności w Polsce Stanisława Nyczaja.

Stanisław Nyczaj niemal do ostatnich dni, mimo choroby, uczestniczył wraz z Żoną Ireną i Synem Pawłem w naszych spotkaniach, protestach, manifestacjach. Nie zabierał często głosu, nie pozował do selfie z transparentami, skromnie wspierał każde działania świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji. Nie było to mało. Sama Jego obecność, szefa kieleckich literatów, dawała nam poczucie wagi spraw, o jakie walczymy. Dziękujemy Ci Stanisławie!

Przyjaciele ze świętokrzyskiego KOD

Stanisław Nyczaj urodził się 9 stycznia 1943 w Nowicy pod Kałuszem w województwie stanisławowskim, obecnie Ukraina, zmarł 1 kwietnia 2022 w Kielcach. Był poetą, satyrykiem, krytykiem literackim, edytorem, animatorem życia literackiego. Do końca życia pełnił funkcję prezesa kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich i członka Prezydium Zarządu Głównego ZLP. W Kielcach mieszkał od 1972 r.