Powitanie prezesa w Ostródzie- 06.11.2022 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
28383
post-template-default,single,single-post,postid-28383,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Powitanie prezesa w Ostródzie- 06.11.2022

Wczoraj, 06.11.2022  #KODpomorze pojechał na #PowitanieprezesawOstródzie.
Ilość osób jaką zastaliśmy pod Zamkiem Krzyżackim w Ostródzie, gdzie odbywało się spotkanie, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Tłumy ludzi w każdym wieku. Od dawna nie widzieliśmy tak wściekłego na rządy #PiS tłumu, od młodzieży bardzo młodej po ludzi starszych. Sami spontanicznie skandowali hasła, brali mikrofon i szczekaczkę do ręki, by powiedzieć, co myślą o władzy Prezesa i co czują, żyjąc w kraju pod jego rządami. Szczególnie poruszyło nas wystąpienie 13 letniej dziewczynki, która podeszła do nas przejęta z prośbą, by pomóc jej dostać się do mikrofonu.
Atmosferę tłumu podgrzewały wojowniczki z pomorskiego #KOD #SławaRafalak i #AnitaCzarniecka, które okrasiły całe wydarzenie swoimi charyzmatycznymi wypowiedziami i nieposkromioną energią. W pewnym momencie podeszły z częścią protestujących pod okna sali, gdzie trwało spotkanie z Prezesem. Sława Rafalak tak skutecznie trafiała w sedno, tak celnie podawała przez mikrofon myśli tłumu, że polska policja dostała nakaz bezpodstawnego zwinięcia członkini pomorskiego KOD do radiowozu. To działanie miało przestraszyć i zgasić aktywność Sławy podniecającej zebrany tłum, ale to tylko wzmogło emocje zebranych pogardzanych przez władze PiS. Gdy zwolniona przez policję Sława wróciła do nas, wszyscy powitali ją owacjami.
Zwycięstwo tkwi we współpracy #JerzyWądołowski z #KODWarmińsko_Mazurskie swoimi merytorycznymi emocjonującymi wypowiedziami miał również ważny wkład w całokształt wydarzenia. Wspaniale, że mogliśmy razem uczestniczyć w tym powitaniu. Wspaniale, że byli także inni aktywni działacze, którym od lat nie jest obojętne to, co dzieje się w ich kraju.
Było tak gorąco, że długo Prezes bał się wyjść z budynku, a tylko jakiś człowiek zerkał na nas z okna co jakiś czas. Udało się go uwiecznić na jednym ze zdjęć.
Była moc, było pięknie, było wspaniale. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom, wspaniałym, zaangażowanym mieszkańcom Ostródy! Jest w Was moc!