Komitet Obrony Demokracji

ul. Górczewska 39, 01-144 Warszawa

NIP: 5252649748
KRS 0000604562

tel: 729 052 000
mail: [email protected]
NEWSLETTER

Pomorski KOD na Marszu Wolności - KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
16706
post-template-default,single,single-post,postid-16706,single-format-standard,eltd-cpt-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Pomorski KOD na Marszu Wolności

Liczna grupa z pomorza wzięła udział w Marszu Wolności, który odbył się 12 maja w Warszawie.  Wydarzenie organizowane wspólnie przez Komitet Obrony Demokracji, Platformę Obywatelską oraz Nowoczesną przyciągnęło wielu ludzi. Wolność, wartości europejskie ale również bieżąca polityka były głównymi tematami tegorocznego marszu. Głos zabierali przedstawiciele opozycji oraz byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, Andrzej Rzepliński oraz Adam Strzembosz.
Uczestnicy nieśli również biało-czerwoną sektorówkę przywiezioną przez pomorski KOD przez całą trasę mimo wysokiej temperatury oraz ciężaru kilkadziesiąt osób niosło 60 metrową flagę, w tym również sam prof. Andrzej Rzepliński.
Na placu zamkowym głos zabrała również Wanda Traczyk-Stawska, żołnierka AK, wspierająca protest rodziców osób niepełnosprawnych, która opowiedziała zgromadzonym o swojej wizycie w sejmie, podczas której nie została wpuszczona do protestujących, jak również apelowała aby wspierać osoby słabsze i potrzebujące.
autor zdjęć: Elżbieta Wieczorek