Pomoc wzajemna w czasie pandemii - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
21329
post-template-default,single,single-post,postid-21329,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pomoc wzajemna w czasie pandemii

Od początku wybuchu pandemii koderzy i koderki włączają się w akcje pomocowe dla potrzebujących.

Członkowie i członkinie naszego stowarzyszenia wspierają lokalne inicjatywy pomocy osobom z grup ryzyka, instytucje udzielające pomocy, charytatywne zbiórki środków na wyposażenie dla medyków. W wielu regionach inicjują i włączają się do akcji szycia maseczek, produkowania przyłbic na drukarkach 3D dla pracowników ochrony zdrowia. W regionie pomorskim powstała grupa „KOD szyje maseczki”, liczy już 20 uczestników, którzy szyją maseczki dla personelu medycznego gdańskich szpitali.

Informacje o lokalnych akcjach pomocowych i zbiórkach pieniężnych pojawiają się na regionalnych grupach FB KOD. Można wesprzeć je pomagając bezpośrednio lub poprzez promocję i rozpowszechnianie informacji. W wielu miastach działają grupy ogólnopolskiej inicjatywy Widzialnej Ręki (pomoc w robieniu zakupów seniorom), w grupie głównej na FB można znaleźć linki kierujące do poszczególnych miast Polski. W całym kraju działają instytucje pomocy żywnościowej, które w obecnym czasie potrzebują wsparcia finansowego, organizowane są zbiórki pieniężne i aukcje charytatywne. Środki na wyposażenie szpitali zbiera również WOŚP.

Możemy także wspierać się nawzajem, pomagać naszym członkom i sympatykom seniorom, dzielić się dobrym słowem.

Jednym z celów naszego stowarzyszenia jest „wspieranie i rozwój idei społeczeństwa obywatelskiego, promowanie postaw i zachowań obywatelskich”, pomoc innym inicjatywom i organizacjom w tak trudnym czasie, jakim jest izolacja i pandemia jest bardzo ważna, łączy nas ponad podziałami.