Pomagamy przyjaciołom z Ukrainy - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26546
post-template-default,single,single-post,postid-26546,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pomagamy przyjaciołom z Ukrainy

Komitet Obrony Demokracji od pierwszego dnia inwazji na Ukrainę włączył się w akcje solidarnościowe i pomocy dla uchodźców.

Wiele naszych biur służy jako małe punkty logistyczne i miejsca pracy dla wolontariuszek i wolontariuszy przy zbiórkach i sortowaniu darów dla uchodźców, przygotowywaniu pakietów i kanapek dla osób na dworcach i przejściach granicznych udających się w dalszą drogę. Angażujemy się razem z innymi organizacjami i samorządami w prace koordynacyjne i sieciujące pomoc dla uchodźców.

We wszystkich regionach odbywają się manifestacje antywojenne i solidarności z walczącą Ukrainą, organizowane lub współorganizowane przez KOD.

Warszawski KOD od początku inwazji wspiera organizacyjnie manifestacje solidarnościowe z Ukrainą. Te zgromadzenia mają wielkie znaczenie dla naszych ukraińskich przyjaciół. Niezbędne na takich demonstracjach nagłośnienie jest kosztowne, zwracamy się więc do Was o wsparcie – darowizny na cele statutowe Komitetu Obrony Demokracji:

Komitet Obrony Demokracji PKO S.A.

95 1950 0001 2006 7267 0847 0002

PayPal: https://ruchkod.pl/wesprzyj-kod/

 


Lubelski KOD: KOD Lubelskie: Grupa wolontariuszek i wolontariuszy zawiozła kanapki, pakiety z napojami i słodyczami dla dzieci dla oczekujących na przejściu granicznym po stronie ukraińskiej w Dołhobyczowie, odwiedziliśmy przejście z Zosinie, dostarczyliśmy żywność, pieluchy i leki dla dzieci do punktów recepcyjnych w Hrubieszowie i Horodle.

 


KOD Śląskie: Dzisiaj dostarczyłyśmy w imieniu naszej KOD-owej grupy pierwszą partię rzeczy do Fabryka Porcelany w Katowicach, gdzie Pracownicy Fundacja Giesche i Bajka Pana Kleksa organizują właśnie 30 miejsc noclegowych dla matek z dziećmi z Ukrainy. Nasza – Krysia Krystyna Wójtowicz wczoraj odwiedziła kolejne supermarkety i zrobiła w naszym imieniu zakupy: słoiczki z obiadami, mleko w proszku, pieluchomajtki, chusteczki do higieny maluchów, kaszki. Tak więc współpraca została nawiązana a cd. nastąpi.

 


KOD Podkarpackie: „Uśmiech dziecka na powitanie w Polsce ”
Spontaniczna akcja rzeszowskiego KODu. Dzięki sponsorom udało się przygotować 80 paczuszek z owocami i małą niespodzianką dla ukraińskich dzieci, które dojechały do Rzeszowa.

 

 


KOD Pomorskie: Grupa osób z KOD Pomorskie, podjęła się wykonania wojskowej siatki maskującej. Od trzech dni, chętni do wyplatania siatki, spotykają się w pomorskim biurze. Plotą siatkę i dziś widoczne są tego efekty. Jeszcze dwa dni i będzie można siatkę zapakować, dowieść do granicy i dalej, oznaczając przesyłkę jako materiał militarny, przewieść – przez kolejnych ludzi dobrej woli – na miejsce, gdzie będzie mogła służyć obrońcom Ukrainy.


KOD Łódzkie: Wszystkie przyniesione przez Was rzeczy są w bardzo dobrym stanie (w większości nowe) i bardzo potrzebne. Informujemy, że auto zapakowane po dach pościelą, kołdrami, poduszkami i kocami wyjechało już z naszej siedziby – zasili obiekt w Wyknie koło Koluszek, gdzie uzupełni braki w wyposażeniu pokojów. WIĘCEJ


Warszawa fot. Jacek Wiśniewski


Zielona Góra fot. KOD Lubuskie


fot. KOD Pomorskie

 

Magdalena Bielska