PIKOD & OKW w Kwidzynie - 17.09.2022 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27949
post-template-default,single,single-post,postid-27949,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

PIKOD & OKW w Kwidzynie – 17.09.2022

W sobotę 17 września 2022, już po raz siódmy w ramach Obywatelskiej Kontroli Wyborów i Punkt Informacyjny KOD, postawiliśmy nasz zakodowany namiot, tym razem w Kwidzynie.

Tradycyjnie, osobom zainteresowanym praworządnością w Polsce, rozdawaliśmy Konstytucję oraz ulotki dotyczące OKW. Zachęcaliśmy osoby zainteresowane projektem do zarejestrowania się na stronie okw.info.pl/rejestracja na obserwatora/-rkę, w celu kontroli przebiegu wyborów parlamentarnych. Obserwator ma prawo przebywać w lokalu wyborczym od momentu jego otwarcia, aż do zakończenia prac przez komisje wyborczą. Ma prawo być obecnym przy liczeniu głosów i kontrolować, czy w trakcie liczenia ktoś nie próbuje dokonać zmian na kartach wyborczych. Jako przykład na doskonałe działanie naszego kodowego systemu podawaliśmy niedawne wybory, które odbyły się w Rudzie Śląskiej. Obserwatorzy z ramienia KOD kontrolowali tam wybory i po zamknięciu lokali wyborczych, jako pierwsi podali przybliżone wyniki, które różniły się od podanych później, oficjalnych tylko kilkoma głosami.

Nasze stoisko odwiedził i był z nami przez długi czas przedstawiciel PSL #PawełCywiński. Odwiedził nas również działacz Nowej Lewicy  #JerzyŚnieg.
Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się ekotorby i koszulki z hasłami proekologicznymi i proobywtelskimi.

W ramach obchodów 25-lecia Konstytucji odczytaliśmy preambułę. Po dwóch godzinach spędzonych pod namiotem i w jego okolicach, po spakowaniu wszystkich przywiezionych przez nas rzeczy do samochodów, przeszliśmy przez miasto w okolice zamku rozdając egzemplarze Konstytucji. Po drodze jeden z mieszkańców zaprosił nas i poprosił o wsparcie w dniu 24 września na spotkaniu z europosłem Jakim. Obiecaliśmy, że poinformujemy o tym spotkaniu i poprosimy chętnych o wzięcie w nim udziału.
——————-
🟠Dołącz do Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Jako aktywni obywatele weryfikujemy sposób przeprowadzenia i wyniki wyborów niezależnie od oficjalnego, państwowego systemu wyborczego.