Pikieta. Żurek jest najlepszy - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
21650
post-template-default,single,single-post,postid-21650,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pikieta. Żurek jest najlepszy

„Żurek jest najlepszy” – to jedno z haseł niesionych przez protestujących pod sądem w Katowicach podczas rozprawy dyscyplinarnej przeciwko byłemu rzecznikowi KRS sędziemu Waldemarowi Żurkowi. Rozprawa i pikieta miały miejsce w poniedziałek 1 czerwca.

Na 1 czerwca o godzinie 11 wyznaczona została w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach pierwsza rozprawa w kolejnej sprawie dyscyplinarnej sędziego Waldemara Żurka. Pod sądem stawili się protestujący przeciwko sądowemu nękaniu sędziego broniącego niezależności polskiego wymiaru sprawiedliwości. Protestujący nieśli transparenty: „Żurek jest najlepszy”, „Bronimy sędziów”, „Żurek – Śląsk ci pszaje” [Śląsk cię kocha], „Sędziowie nie odpuszczajcie”.
Tym razem zarzuty dotyczą wypowiedzi na portalu prawo.pl, w której Żurek kwestionował prawidłowość powołania Kamila Zaradkiewicza na stanowisko neosędziego Sądu Najwyższego.
Poniedziałkowa rozprawa na wniosek obrońców sędziego Żurka została odroczona do 3 lipca, z powodu zmiany ograniczeń związanych z epidemią. Ponieważ obecnie nie są one już tak restrykcyjne, w nowym terminie na sali będzie już mogła przebywać publiczność i media.