Pikieta KOD w obronie miejsca Polski w UE - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22505
post-template-default,single,single-post,postid-22505,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pikieta KOD w obronie miejsca Polski w UE

Pikietę pod hasłem „Szlaban dla PiS – My zostajemy w Europie” zorganizował Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji.

W sobotę 5 grudnia grupa działaczy KOD stanęła pod dworcem autobusowym w Kielcach z transparentami „Szlaban dla PiS – My zostajemy w Europie” i „My zostajemy! Jesteśmy Europą”.
KOD protestuje przeciwko wetowaniu przez władze PiS nowego budżetu Unii Europejskiej.
Miejsce sobotniej pikiety jest symboliczne – modernizacja dawnego dworca PKS i przekształcenie go w Centrum Komunikacyjne Kielc była w większości sfinansowana przez fundusze europejskie.  Całkowita wartość modernizacji wyniosła ponad 68,5 mln zł, ze wsparciem unijnym w wysokości prawie 70 proc. Dzięki inwestycji po ponad 35 latach od budowy budynek dworca w Kielcach dostał drugie życie, a mieszkańcy miasta zyskali nowoczesny i funkcjonalny węzeł transportowy.

A tak demonstrowaliśmy swoje przywiązanie do UE w ciągu ostatnich 5 lat. Zobacz film: