Komitet Obrony Demokracji

ul. Górczewska 39, 01-144 Warszawa

NIP: 5252649748
KRS 0000604562

tel: 729 052 000
mail: [email protected]
NEWSLETTER
[sibwp_form id=2]

Petycja do Prezydenta o zawetowanie ustawy o IPN! - KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
15696
post-template-default,single,single-post,postid-15696,single-format-standard,eltd-cpt-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Petycja do Prezydenta o zawetowanie ustawy o IPN!

Szanowny Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

My, Obywatelki i Obywatele, zrzeszeni w różnych organizacjach i ruchach społecznych, pomni dramatu Polski podczas II wojny światowej, niezgadzający się z próbami fałszowania historii przez kogokolwiek i gdziekolwiek w kraju i za granicą, zwracamy się z apelem do Pana, Panie Prezydencie, o niezwłoczne zawetowanie nieprzemyślanej i szkodliwej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej przyjętej przez polski parlament w ostatnich dniach.
Nasz apel podyktowany jest troską o dobre imię Polski, o zakończenie katastrofalnego w skutkach kryzysu dyplomatycznego oraz o dobre relacje z naszymi sojusznikami na świecie, gdyż to one dzisiaj są gwarancją naszego bezpieczeństwa i rozwoju. O prawdę historyczną można i trzeba walczyć. Należy to czynić, używając sprawnych i profesjonalnych służb dyplomatycznych, podejmując akcje edukacyjne, prowadząc dialog oparty na zrozumieniu i wzajemnym szacunku jego uczestników.
Nie bez znaczenia w tych działaniach jest dobra reputacja Polski, tak mocno ostatnio nadwyrężana. Żadna opresyjna i niemądra ustawa tego nie zastąpi. Panie Prezydencie, kierujemy do Pana nasz apel, ufając, że stanie Pan na straży dobrego imienia naszego kraju, ale również żywotnych interesów Rzeczypospolitej Polskiej, w tym prawdy historycznej.
Z poważaniem
Komitet Obrony Demokracji

*Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych inforumujemy, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji, ul. Górczewska 39, 01-144 Warszawa, NIP 5252649748. Dane zbierane są w celu określonym w apelu oraz informowania o najważniejszych działaniach stowarzyszenia. W każdej chwili można zażądać zaprzestania przetwarzania danych oraz ich usunięcia. Podanie danych jest dobrowolne.

[emailpetition id=”1″ class=”alignleft”]
[signaturelist id=”1″]