Czy Papież Franciszek jest w KOD-zie? - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
6467
post-template-default,single,single-post,postid-6467,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Czy Papież Franciszek jest w KOD-zie?

Czy Papież Franciszek jest w KOD-zie?
Aleksandra A. Zawisza

Codziennie przeglądam kilkaset powiadomień dotyczących reakcji na wpisy oficjalnego profilu KOD na Twitterze. Nie, nie robię tego z powodu masochizmu. Takie czytanie, wsłuchiwanie się w to, co ludzie piszą, to dobra szkoła socjologii.
Kto najbardziej hejtuje /hejtuje, a nie tylko trolluje/ KOD na Twitterze?
Otóż są to ludzie, którzy:

 1. Dopiero co weszli na Twittera, nie mają jeszcze swoich awatarów, nie mają swoich followersów, nie mają wielu wpisów. To ludzie, którzy w przeważającej większości piszą anonimowo, bez podawania jakichkolwiek nazwisk. To oni umieszczają takie i podobne wpisy pod adresem KOD:
  Jesteście folksdojczami
  Wiesz, ty może nie pisz więcej, bo ci Kaczor jebnie zza winkla i cię na drzwiach poniosą ci od KOD
  Ten cały KOD to jest taka patologia, że gdzie nie dotkniesz to wybija gejzer gówna
  Ale że papież Franciszek jest w KOD, tego się nie spodziewałem. Medal dla prof. Rzeplińskiego jest niezbitym dowodem
  Pajace z KOD-u nie wiedzą, że za pomocą fal elektromagnetycznych niskiej częstotliwości można wpływać na ludzi. Ale lepiej się śmiać
  (Wybrałam tweety najłagodniejsze)
 2. Druga grupa hejterska na Tweeterze, to także głównie anonimowi autorzy wpisów i jednocześnie ludzie, których celem zaistnienia na tym portalu wydaje się być atakowanie lidera KOD, Mateusza Kijowskiego i jego rodziny.
  (Nie ma sensu cytowanie wulgarnych pomówień i obelg.)
 3. I wreszcie grupa trzecia – bardzo liczna – to osoby, które wciąż szukają zaczepki pytaniami, gdzie był KOD, kiedy coś się działo lata temu. Ludzie, którzy nie przyjmują do wiadomości, że KOD ma dopiero kilka miesięcy, a jako stowarzyszenie został zarejestrowany 1 marca. Ci ludzie uważają, że to dowcipne, iż KOD-u nie ma wszędzie i zawsze, i nie było go także w 1410 roku w czasie bitwy pod Grunwaldem. Na pytanie, gdzie oni wtedy byli lub gdzie są teraz nigdy nie odpowiadają.

Każdego dnia na twitterze i oficjalnych profilach KOD polskim  i międzynarodowym przybywa nam około stu obserwujących. I to jest jeden z dowodów na to, że zainteresowanie KOD-em wzrasta. Zarówno wśród tych, którzy tego ruchu nie lubią, jak i wśród tych, którzy odnajdują w nim szansę na powstrzymanie zabijania demokracji.