Palec Lichockiej na drzwiach ŚCO - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19546
post-template-default,single,single-post,postid-19546,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Palec Lichockiej na drzwiach ŚCO

Plakaty ze zdjęciem posłanki PiS Joanny Lichockiej, pokazującej opozycji środkowy palec, pojawiły się w Kielcach. Jeden zawisł na drzwiach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
„PiS przeznaczył 2 mld zł na rządową telewizję TVP zamiast na leczenie raka. Posłanka PiS tryumfuje po głosowaniu” – plakat z taką treścią oraz zdjęciem posłanki PiS Joanny Lichockiej z wyciągniętym pogardliwie środkowym palcem pojawił się na drzwiach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w czwartek 14 listopada wieczorem. Od tego czasu podobne plakaty zawisły jeszcze w wielu miejscach, m.in. na słupie ogłoszeniowym na kieleckim rybku oraz placówkach ochrony zdrowia.
Lichocka swój wulgarny gest zrobiła 14 lutego w sejmie, pokazując środkowy palec w kierunku opozycyjnych ław po tym, jak posłowie Zjednoczonej Prawicy odrzucili poprawkę o przekazaniu 1,95 mld zł na leczenie onkologiczne zamiast na propagandowe media publiczne.
Kielczanie w mediach społecznościowych z niesmakiem zauważyli jeszcze jedną bulwersującą zbieżność — w tym samym czasie ŚCO otrzymało… relikwie św. Faustyny, które, jak to ujęła dyrekcja lecznicy, mają „ulżyć pacjentom w cierpieniu”.
Więcej:
https://kielcekod.pl/2020/02/palec-lichockiej-na-drzwiach-sco/