Komitet Obrony Demokracji Małopolskie: Akcja "Wolni od nienawiści" - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19539
post-template-default,single,single-post,postid-19539,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Komitet Obrony Demokracji Małopolskie: Akcja „Wolni od nienawiści”

Przy tablicach wjazdowych do kilkudziesięciu małopolskich miast i wiosek pojawiły się rankiem 15.02.2020 informacje, że miejscowość jest „WOLNA OD NIENAWIŚCI”.

Ta akcja mieszkańców, w tym przede wszystkim aktywistów KOD‑u, jest gestem sprzeciwu wobec przyjmowanych przez samorządy w całej Polsce dyskryminacyjnych uchwał dotyczących osób LGBT.

Nie możemy bezczynnie patrzeć, kiedy za pomocą kuriozalnych decyzji samorządowych wyklucza się niektórych obywateli z naszych społeczności. To instytucjonalna mowa nienawiści i działanie sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości.

Lista 30 miejscowości, które wzięły do tej pory udział w akcji:
Biecz, Brzeszcze, Brzezinka, Chełmek Gmina, Chrzanów, Dobczyce, Gorlice, Grojec, Harmęże, Kościelisko, Libiąż, Lipniki, Moszczenica, Myślenice, Oświęcim, Polanka Wielka, Poręba Wielka, Przecieszyn, Pławy, Rajsko, Siary gm.Sękowa, Skidziń, Sucha Beskidzka, Szymbark, Sękowa, Trzebinia, Wadowice, Wilczkowice, Zaborze, Zakopane.