Oświadczenie w sprawie sędzi Beaty Morawiec - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22052
post-template-default,single,single-post,postid-22052,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Oświadczenie w sprawie sędzi Beaty Morawiec

Komitet Obrony Demokracji wyraża wsparcie dla sędzi Sądu Okręgowego w Krakowie Beaty Morawiec, prezes Stowarzyszenia Sędziów Themis.

Sędzia wygrała proces z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, wielokrotnie wyrażała się krytycznie o „reformie” sądownictwa i niszczeniu praworządności przez obecny rząd. Jest ona kolejnym sędzią atakowanym przez aparat państwa.

Wniosek prokuratury o odebranie jej immunitetu, oskarżenia o przyjęcie korzyści majątkowej i nagonkę w prorządowych mediach, uznajemy za próbę zdyskredytowania i szykanowanie za obronę niezależności sądów. To także kolejna próba zastraszania innych niezawisłych sędziów.

Jako obywatelki i obywatele broniący wartości demokratycznego państwa prawnego, wspieramy i będziemy wspierać wszystkich sędziów, którzy stoją na straży praworządności, niezależnego sądownictwa i praw obywatelskich.