Oświadczenie KOD w sprawie incydentu w Suwałkach 04.03.16 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
5352
post-template-default,single,single-post,postid-5352,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Oświadczenie KOD w sprawie incydentu w Suwałkach 04.03.16

Komitet Obrony Demokracji

Warszawa, dnia 04.03.2016

OŚWIADCZENIE KOMITETU OBRONY DEMOKRACJI

Komitet Obrony Demokracji stanowczo protestuje przeciwko przypisywaniu ruchowi niezamierzonych intencji. Dziś (piątek 04.03.16) przed południem grupa KOD-erów protestowała w Suwałkach przeciwko wykorzystywaniu państwowych środków w kampanii wyborczej kandydatki PiS w wyborach uzupełniajacych do Senatu pani Marii Anders. A za takie należy uznać zorganizowanie spotkania z kandydatką w Muzeum gen. Władysława Andersa. Nawet minister spraw wewnętrzynych pan Mariusz Błaszczak otwierając spotkanie powiedział: „Witam panią minister Anders […], kandydatkę na senatora z tego okręgu, a niedługo – mam nadzieję – reprezentantkę regionu w Senacie„. Wyborczy charakter spotkania był więc oczywisty i bezdyskusyjny. Właśnie przeciwko temu zaprotestowali KOD-erzy w Suwałkach.
Sprzeciw wobec wykorzystywania muzeum Wielkiego Polaka do kampanii wyborczej – nawet jeśli córki Patrona muzeum – był wyrazem szacunku do pamięci o Generale Władysławie Andersie. Przypisywanie Komitetowi Obrony Demokracji „ataku na pamięć o bohaterze narodowym” (Panorama TVP2 godz. 18.00), wyrażanie opinii, że „nie ma takiego bohatera, którego by nie opluli” (Wiadomości TVP1 godz.19.30) jest niczym innym jak tylko uwłaczaniem pamięci Bohatera i wykorzystywaniem jej do doraźnych celów politycznych. Podkreślamy jeszcze raz z całą stanowczością – Komitet Obrony Demokracji ma ogromny szacunek dla pamięci o Generale Władysławie Andersie.

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji