Ostatnia prosta - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
18888
post-template-default,single,single-post,postid-18888,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Ostatnia prosta

Ogromnie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w nasze działania na rzecz zwiększenia frekwencji w wyborach i wspierania demokratycznych kandydatów. Zrobiliśmy naprawdę dużo!
Już w niedzielę niech wygra Polska europejska – pisze Monika Szafraniec, szefowa świętokrzyskiego KOD-u.
Więcej:
-> kielcekod.pl/2019/05/ostatnia-prosta/
Monika Szafraniec:

Przed nami ostatnia prosta! Za dwa dni pójdziemy głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ogromnie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w nasze działania na rzecz zwiększenia frekwencji w wyborach i wspierania demokratycznych kandydatów.
Zrobiliśmy naprawdę dużo! Już w niedzielę niech wygra Polska europejska, nowoczesna, praworządna, otwarta i tolerancyjna.

Działania profrekwencyjne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zrealizowane przez Świętokrzyski KOD:

24.03. Śpiewanie Ody do radości w 62.rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich

Spotkania Latającego Uniwersytetu Demokracji i warsztaty:

29.03. Spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Bogusławem Sonikiem „Jakie miejsce w działaniach PE zajmuje obrona praw człowieka i swobód obywatelskich”

5.04. Warsztaty „Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?”

12.04. Spotkanie z posłanką do Parlamentu Europejskiego Różą Thun „Nasza wspólna Europa, przyszłość zależy tylko od nas!”

Imprezy dla mieszkańców Kielc:

1.05. Piknik Europejski w 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Zorganizowaliśmy osiem Europejskich Punktów Informacyjnych w centrum Kielc oraz 1 maja podczas Pikniku Europejskiego, 4 maja podczas Pikniku Retro Kielce i 9 maja podczas Dnia Europy.

18 maja uczestniczyliśmy w marszu w Warszawie Polska w Europie.

Akcje ulotkowe

Przeprowadziliśmy w dniach 21, 22, 23 maja akcję rozdawania ulotek w Galerii Korona zachęcających do udziału w eurowyborach. W sumie rozdaliśmy ok. 12 tysięcy ulotek.
Rozklejaliśmy Nową Bibułę oraz ulotki dla rolników w wielu miejscowościach woj. świętokrzyskiego. Wzięliśmy udział w obywatelskiej akcji, umieszczając banery na płotach i balkonach w ramach inicjatywy Wygrajmy Wybory dla Demokracji. Powiesiliśmy ok. 60 banerów „Mój wybór Koalicja Europejska Lista nr 3″.

Obywatelska Kontrola Wyborów

Uczestniczymy w Obywatelskiej Kontroli Wyborów. 15 i 17 maja zorganizowaliśmy szkolenia dla obserwatorów społecznych.

 

 

Przed nami niedziela, 26 maja. Głosujemy! DZIĘKUJĘ!