Opolski Dzień Wolności - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27043
post-template-default,single,single-post,postid-27043,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Opolski Dzień Wolności

W samo południe w sobotę 4 czerwca, w dniu rocznicy przełomowych wyborów z 1989 roku kiedy Polacy wybrali wolność i pokazali czerwoną kartkę komunistycznej władzy — wypiliśmy symboliczny Toast za WOLNOŚĆ!

Na opolskim placu Wolności gościliśmy przedstawicieli antykomunistycznej opozycji ze Zbigniewem Bujakiem, legendarnym działaczem dawnej „Solidarności”, samorządowców z Prezydentem Miasta, przedstawicieli całej demokratycznej opozycji, posłów i senatorkę ziemi opolskiej, przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych z Fundacji im. Romana Kirsteina i Tęczowego Opola, a przede wszystkim kochających wolność Opolanki i Opolan. Nie zabrakło również naszych gości z Ukrainy.
Warto świętować wygraną, na którą społeczeństwo polskie czekało dekady, i która była początkiem najlepszego okresu w dziejach naszego kraju.
Teraz, w trudnych czasach, szczególnie trzeba pamiętać, że nie ma wolności bez solidarności i bez współpracy wszystkich ludzi dobrej woli. Dlatego święto 4 czerwca łączy wszystkie środowiska opozycyjne i wszystkich Wolnych Ludzi, w imię wolności, pokoju i solidarności w obliczu aktualnych zagrożeń.
Podczas spotkania wraz z liderami opolskiej opozycji symbolicznie zainaugurowaliśmy projekt Obywatelskiej Kontroli Wyborów — w związku z historycznym porozumieniem o wspólnej realizacji tego projektu przez całą prodemokratyczną opozycję — KOD, partie i samorządowców.
Tak jak 33 lata temu, również teraz — cała zjednoczona opozycja będzie pilnowała uczciwości nadchodzących wyborów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne świętowanie! Wierzymy, że dzięki solidarności i zjednoczeniu wszystkich ludzi dobrej woli nadchodzące wybory przyniosą nam upragnioną normalność, wolność i demokrację.

Małgorzata Besz-Janicka