ASO. Prof. Środa o wartościach - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26988
post-template-default,single,single-post,postid-26988,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

ASO. Prof. Środa o wartościach

Wykład profesor Magdaleny Środy „Wartości – instrukcja obsługi” w ramach Akademii Społeczeństwa Otwartego zgromadził członków i sympatyków pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji 4 czerwca w Gdańsku.

Ostatni w tym semestrze wykład w ramach Akademii Społeczeństwa Otwartego odbył się 4 czerwca w hali „Rzecz Wspólna” w Strefie Społecznej Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Wykład profesor Magdaleny Środy „Wartości – instrukcja obsługi”, prowadzony przez członka zarządu pomorskiego regionu Komitetu Obrony Demokracji Gosię Antuszewicz, poświęcony był wartościom, które deklarujemy, ale o których wiemy niewiele. A wartości to rzecz ważna, nie tylko jako przedmiot deklaracji, ale też aplikacji. Wykład poruszał znaczenie i rozumienie:
– honoru, dzisiaj odwoływanego do pustki,
– wartości tj. prawdy pana prezesa,
– prawdomówności,
– godności, przy której pani profesor wspomniała swoją obecność w Gdańsku w roku 1980, kiedy to jednym z haseł robotników było „oddajcie nam naszą robotniczą godność”
– wolności – rozumienie wolności,
– tolerancji,
– miłości,
– cnoty.
Wykład niezmiernie ciekawy, prowadzony w sposób przystępny, z dużą dozą humoru. Wszyscy zebrani słuchali z ogromnym zaciekawieniem. I gdyby nie ograniczał nas czas, byliśmy gotowi, by słuchać i rozmawiać zdecydowanie dłużej.