Opolska Fiesta Wolności i Demokracji - 20.10.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31725
post-template-default,single,single-post,postid-31725,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Opolska Fiesta Wolności i Demokracji – 20.10.2023

Opolska Fiesta Wolności i Demokracji zorganizowana na placu Wolności przez opolski KOD w piątek, 20 października 2023 r., już za nami!

„Wspaniale było wczoraj się z Wami spotkać, uściskać i wspólnie celebrować te niepowtarzalne, historyczne chwile. Gratuluję i dziękuję wszystkim obecnym, bo każdy / każda z nas dołożył swoją, mniejszą lub większą, ale bezcenną cegiełkę do zwycięstwa!

Dziękuję Wam z całego serca za te osiem lat aktywnego oporu, za wspólne działanie, za Waszą obecność na demonstracjach, wsparcie w internecie, Wasze wsparcie finansowe naszej działalności, za każde dobre słowo, uścisk dłoni, uśmiech.
Udało się nam stworzyć tutaj na Opolszczyźnie bezcenną demokratyczną obywatelską wspólnotę! Dziękuję, że w najtrudniejszych chwilach udało nam się razem nie tylko przetrwać najtrudniejsze czasy, ale utrzymać nadzieję, wiarę w nasze wartości i w demokratyczną, praworządną, europejską Polskę, a na końcu zwyciężyć!

Wczoraj wieczorem, wśród ogromu radości, serdeczności i cudownej energii, zdarzyły się także dwa zaskakujące, ale przepiękne, epickie momenty, które zapamiętam do końca życia.

Gdy rozpoczynaliśmy nasze wydarzenie kultowym utworem „We are the Champions”, ponad nami wzbiły się nagle w niebo olbrzymie chmary ptaków – prawdziwy symbol naszego powrotu do wolności! 💕

Kolejny taki chwytający za serce moment – gdy pod sam koniec naszej fiesty w podniosłym nastroju graliśmy polski hymn, nagle nagranie się urwało. I wtedy usłyszałam, jak cały plac Wolności dokończył tę pieśń a cappela – z całą mocą Waszych głosów i serc!

Dziękuję! Będę to pamiętać…. Razem mamy tak wielką siłę! 💕❤💪✌️”

Zdjęcia – Leszek Myczka, Halina Juszczak, Adrian Sobek, Bogusław Mrukot, Jacek Różycki, Honorata Lukawska, Janusz Telesz – dziękujemy!
Relacja Małgorzaty Besz-Janickiej