Olsztyn: światełko w obronie niezależnych sądów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
18176
post-template-default,single,single-post,postid-18176,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Olsztyn: światełko w obronie niezależnych sądów

25 listopada 2018 pod Sądem Rejonowym w Olsztynie znów zapłonęło światełko w obronie niezależnych sądów i niezawisłych sędziów.
KOD warmińsko-mazurski po raz kolejny zorganizował demonstrację poparcia dla tych sędziów, którzy wciąż pozostają niezawiśli, którzy nie poddają się „reformie” sądownictwa, przeprowadzanej przez obecnie rządzącą większość sejmową.
„Reformie”, która oddaje sądownictwo w ręce polityków jednej partii.
Z dużym zainteresowaniem i ze zgrozą słuchaliśmy wystąpień sędziów, którzy opisywali obecną sytuację w sądownictwie, działania ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego, który właściwie rządzi sądownictwem jednoosobowo.
Wielkie brawa i uznanie dla tych sędziów, którzy odważyli się dzisiaj wystąpić przed nami.
Demonstrację zakłóciło dwóch przeciwników KOD, w sposób wulgarny demonstrowali swoje niezadowolenie z naszego protestu. Zajęła się nimi Straż Miejska.
Cóż, rozmowy ze społeczeństwem są i będą trudne przez jeszcze długi czas.
My, KOD, będziemy działać nadal, broniąc zdobytej w ’89 wolności i praw obywatelskich.
KONSTYTUCJA to prawo, którego będziemy strażą.

zdjęcia: własne KOD Warmńsko-Mazurski