Ofiary dobrej zmiany - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11084
post-template-default,single,single-post,postid-11084,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Ofiary dobrej zmiany

Z 17 na 18 lipca (od godz. 22:00 w niedzielę do godz. 22:00 w poniedziałek) zespół portalu www.kod-mazowsze.pl będzie pełnił wartę pod licznikiem wraz z członkami Towarzystwa Dziennikarskiego. Przed KPRM stoi licznik odmierzający dni, które mijają od nieopublikowania przez Premier Beatę Szydło niewygodnego dla rządu wyroku Trybunał Konstytucyjnego. Od 130 dni jest to miejsce protestu KOD.

Katarzyna Wyszomierska, redaktor naczelna portalu www.kod-mazowsze.pl

Warto przypomnieć, że podobny dyżur zespołu redakcji portalu i członków Towarzystwa odbył się miesiąc temu i był protestem przeciwko „dobrym zmianom” w mediach. Wtedy chodnik vis à vis KPRM wykleiliśmy białymi kartkami z nazwiskami usuniętych, zwolnionych i szykanowanych dziennikarzy. Nasza akcja spotkała się z oddźwiękiem także za granicą (zdjęcie z protestu ilustrowało tekst w „New York Times” o spustoszeniach dokonanych przez politykę PiS w polskich mediach publicznych, link )
Znów chcemy bruk przed siedzibą Premier Szydło wykleić kartkami z nazwiskami osób wyrzuconych na bruk lub które same w proteście odeszły z „mediów narodowych”.  Miesiąc temu było wówczas nieco mniej niż 180 kartek, ale teraz przybyły nowe nazwiska, bo kolejni dziennikarze z mediów „narodowych” odeszli lub zostali wyrzuceni.
Towarzystwo Dziennikarskie monitoruje listę ofiar „dobrych zmian”, pisze listy w ich obronie, oferuje im bezpłatną pomoc prawną, interweniuje w przypadku jednostronnych i nierzetelnych publikacji i audycji, bierze udział w pracach legislacyjnych (z różnym skutkiem), informuje instytucje zagraniczne o stanie polskich mediów, współpracuje ze środowiskiem dziennikarskim i podmiotami związanymi z mediami.
Warto spotkać się pod licznikiem i porozmawiać o „mediach narodowych” i tych z naszych marzeń. I tak: 17.07 od 22 do 2 w nocy można odwiedzić Wojciecha Maziarskiego (GW) i Seweryna Blumsztajna, 18.07 od 8 do 12 – Kamila Dąbrowę (byłego dyrektora „Jedynki” PR), od 10 do 12 – Katarzynę Lengren (dziennikarkę i autorkę książek), a od 18 – Jana Ordyńskiego i Jacka Rakowieckiego.
Szczególnie zapraszamy o godz. 13 na zmianę cyfry. Będzie wtedy możliwość otrzymania materiałów prasowych oraz spotkania z organizatorami pikiety.
 



Aby zapewnić najlepsze doświadczenia, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Wyrażenie zgody na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak zgody lub jej wycofanie może niekorzystnie wpłynąć na niektóre funkcje i cechy. Zobacz "Politykę prywatności KOD"
AKCEPTUJ
Odrzuć