Obywatelski Kongres Komitetów Monitorujących - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30102
post-template-default,single,single-post,postid-30102,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Obywatelski Kongres Komitetów Monitorujących

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbył się Obywatelski Kongres Komitetów Monitorujących (17/18 kwietnia 2023 r.)
Organizatorzy: OFOP Fundacja Stocznia, Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.
W kongresie uczestniczyła Małgorzata Besz-Janicka, przedstawicielka Komitetu Obrony Demokracji w Komitecie Monitorującym FEO.
Poniżej jej relacja:
„Efektywna praca w komitecie monitorującym fundusze europejskie wymaga dobrego przygotowania merytorycznego i dużego zaangażowania. Szczególnie jest to ważne, kiedy reprezentuje się organizacje pozarządowe, które dopiero wypracowują sobie model funkcjonowania w KM na zasadach partnerstwa. Dlatego tak ważne jest wsparcie ekspertek i ekspertów, udział w szkoleniach i warsztatach, a także sieciowanie z innymi partnerami społeczeństwa obywatelskiego.
Serdecznie dziękuję organizatorom i uczestnikom za wspaniałą atmosferę, świetną organizację i niezwykle efektywną wspólną pracę podczas warsztatów i całego kongresu. Mieliśmy możliwość podzielenia się doświadczeniami, przedyskutowania problemów i możliwości. Wypracowaliśmy szereg rekomendacji dla instytucji zarządzających i pozostałych partnerów. Nawiązaliśmy kontakty, aby uczyć się od siebie i wzajemnie wspierać podczas pracy w różnych komitetach monitorujących w całej Polsce.
Iwona Janicka i cała ekipa OFOP – wielkie dzięki za nieustanne wsparcie!”
Na ostatnim zdjęciu – podsumowanie sieciowania w grupie osób o wciąż jeszcze nieposzlakowanej opinii!

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie uczą się i tekstMoże być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i tekst „Obywatelski Kongres Komitetów Monitorujących (P17kota1023 p”Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, oświetlenie i tekstMoże być zdjęciem przedstawiającym 11 osób i tabela