OBSERWOWALIŚMY REFERENDUM W KROŚNIEWICACH - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
23971
post-template-default,single,single-post,postid-23971,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

OBSERWOWALIŚMY REFERENDUM W KROŚNIEWICACH

04.07.2021 roku odbyło się referendum w sprawie odwołania burmistrz Krośniewic.

Obywatelska Kontrola Wyborów, działająca w regionie łódzkim w ramach Komitetu Obrony Demokracji, zorganizowała obserwację tego referendum. Obserwację przeprowadzili obserwatorzy społeczni z Krośniewic i okolic, a także z innych części województwa i z regionów sąsiadujących.  Przyglądali się prawidłowości przeprowadzenia referendum. Obserwowanie procesów wyborczych na różnych etapach jest jednym z kluczowych elementów walki o praworządność i demokrację.

Więcej informacji na temat Obywatelskiej Kontroli Wyborów znajduje się na stronie https://www.okw.info.pl/

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą obserwować referenda i wybory w swoich miejscowościach lub w miejscowościach ościennych, do dołączenia do naszych obserwatorów społecznych poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej. Już dziś przygotowujmy się do kolejnych wyborów.

A jeśli wiesz o tym, że w Twojej miejscowości odbędzie się referendum lub wybory uzupełniające, skontaktuj się z koordynatorem Obywatelskiej Kontroli Wyborów w swoim regionie i porozmawiaj o możliwości zorganizowania obserwacji. Kontakty do koordynatorów znajdziesz na stronie www.

_Kasia Witek