Nie traćmy zagranicznych przyjaciół - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19624
post-template-default,single,single-post,postid-19624,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Nie traćmy zagranicznych przyjaciół

Pismo z apelem o wycofanie homofonicznych uchwał, ustanawiających „strefy wolne od LGBT” wysłał do świętokrzyskich samorządów KOD. – Wycofajcie się, zanim stracimy zagranicznych przyjaciół — mówi szefowa świętokrzyskiego KOD Monika Szafraniec.

– Niemal każdego dnia dowiadujemy się, że jakiś zagraniczny region czy miasto zrywa współpracę z polskim samorządem, który przyjął skandaliczną uchwałę o ustanowieniu tak zwanych stref wolnych od LGBT. Niestety takie uchwały podjęło również kilka świętokrzyskich samorządów, w tym sejmik województwa. Apelujemy, żeby radni przemyśleli, czy warto jest tracić zagranicznych przyjaciół, siejąc nietolerancję i ustanawiając przepisy, które kojarzą się z najgorszymi doświadczeniami w historii ludzkości — mówi Monika Szafraniec, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD.
W naszym regionie „strefy wolne od LGBT” uchwaliły: sejmik województwa świętokrzyskiego, rady powiatów kieleckiego i włoszczowskiego oraz rady gmin Łopuszno i Osiek.
„Domagamy się uchylenia haniebnych uchwał przeciwko ideologii LGBT” – czytamy w piśmie, jakie świętokrzyski KOD wysłał do tych samorządów. Świętokrzyskie samorządy mają co stracić, bo ich partnerami również są zagraniczne miasta i regiony, w tym w Unii Europejskiej.
KOD przypomina, że III Zwyczajne Regionalne Walne Zebranie Członków Regionu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji 19 stycznia br. przyjęło uchwałę potępiającą dyskryminację i mowę nienawiści wobec osób LGBT, a także wprowadzanie „stref wolnych od LGBT”.