NIE dla Czarnka, protest w Kielcach - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22179
post-template-default,single,single-post,postid-22179,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

NIE dla Czarnka, protest w Kielcach

Symboliczny protest w Dniu Nauczyciela, przeciwko nominacji na stanowisko ministra edukacji i nauki kontrowersyjnego polityka Przemysława Czarnka zorganizował Region Świętokrzyski KOD. Uczestnicy rozwiesili plakaty na kieleckim Rynku i demonstrowali pod pomnikiem H. Sienkiewicza.

W związku z sytuacją epidemiczną — Kielce i powiat kielecki są w czerwonej strefie Covid-19 – świętokrzyski KOD zorganizował tylko symboliczny protest w dniu święta edukacji narodowej. Kilkoro uczestników, w tym członkowie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD, pikietowało z banerem „Alarm dla edukacji — Kielce #NIEdlaCzarnka” pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza obok Kieleckiego Centrum Kultury. W ramach protestu rozwieszono również plakaty na kieleckim Rynku, m.in. na darmowym słupie ogłoszeniowym.
– Nie nagłaśnialiśmy tej akcji, bo nie chcieliśmy, aby przyszło zbyt wiele osób. Protest jest ważny, ale zdrowie i życie ludzi ważniejsze — komentuje Monika Szafraniec, przewodnicząca ZR Świętokrzyskiego KOD.