Nasi w Strasburgu - relacja - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
3415
post-template-default,single,single-post,postid-3415,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Nasi w Strasburgu – relacja

Nasi w Strasburgu - relacja

Mateusz Kijowski, Radek Szumełda i Hanna Szulczewska są dziś w Strasburgu na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego poświęconego stanowi demokracji w Polsce.


godz. 18:00
W Parlamencie Europejskim trwa debata o Polsce. Na sali obrad obecni są przedstawiciele KOD.

Dyskusję rozpoczął szef MZS Holandii, Bert Koenders. Po nim wystąpili: wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans oraz premier RP Beata Szydło.
Następnie głos zabierali przedstawiciele partii i frakcji obecnych w Parlamencie Europejskim.
W swoim wystąpieniu Rebecca Harms, współprzewodnicząca frakcji Zielonych, z którą przed południem spotkała się delegacja Komitetu Obrony Demokracji, powitała Mateusza Kijowskiego oraz pozostałych przedstawicieli KOD.
Rebecca Harms (Frakcja Zielonych) w trakcie wystąpienia w PE powitała delegację KOD 19.01.2016
Wszyscy europosłowie przed wejściem na salę obrad otrzymali od przedstawicieli KOD list, opisujący sytuację w Polsce (pobierz list w formacie PDF).
 


godz. 11:00
Kolejne przewidziane na dziś spotkania KOD z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego:
11.30 – spotkanie z Rebeccą Harms współprzewodniczącą Zielonych
12.30 – spotkanie z Javier Moreno Sanchezem sekretarzem generalnym Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
14.00 – spotkanie z Josefem Weidenholzerem wiceprzewodniczący Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
18.00 – spotkanie z Estebanem Gonzalesem Ponsem hiszpańskim politykiem działaczem Partii Ludowej


godz. 10:30
Rano przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji przyjął Guy Verhofstadt przewodniczący ALDE – Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy.
Spotkanie przedstawicieli KOD z Guyem Verhofstadtem w siedzibie PE 19.01.2016