Murem za sędzią Igorem Tuleyą - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
23504
post-template-default,single,single-post,postid-23504,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Murem za sędzią Igorem Tuleyą

Stowarzyszenie IUSTITIA zaprasza:
📌21 kwietnia, o godz. 12.00 Izba Dyscyplinarną wyznaczyła termin rozpoznania wniosku Prokuratury Krajowej o wyrażenie zgody na zatrzymanie i doprowadzenie sędziego Igora Tuleyi na przesłuchanie.
📌Prokuratura podległa ministrowi sprawiedliwości chce postawić sędziemu zarzuty w ramach odwetu za niekorzystne dla niej orzeczenie wydane przez sędziego w sprawie śledztwa dotyczącego nieprawidłowości, jakich politycy partii rządzącej mieli się dopuścić podczas głosowania w Sali Kolumnowej Sejmu.
📌Sędzia może być ścigany tylko za zgodą niezależnego sądu. Izba Dyscyplinarna – wskazana w przepisach do decydowania w tej sprawie – nie jest sądem. Jej decyzja o uchyleniu immunitetu sędziemu Igorowi Tuleyi jest bezprawna, a wszystkie czynności zmierzające do postawienia sędziego w stan oskarżenia – nielegalne. Sędzia Tuleya nie chce akceptować bezprawia i dlatego nie stawił się na wyznaczane kolejno terminy przesłuchania.
📌Teraz prokuratura chce zgody na siłowe doprowadzenie sędziego. Decyzję ma wydać Adam Roch, który jako prokurator zasłynął przesłuchaniem ciężarnej kobiety na sali porodowej.
📌Żadna z zasiadających w Izbie Dyscyplinarnej osób nie może legalnie orzekać o zgodzie na zatrzymanie i doprowadzenie sędziego. Ewentualne pozbawienie na tej podstawie wolności Igora Tuleyi – jako sędziego niezmiennie chronionego immunitetem – będzie bezprawne.
❗Pokażmy, że się na to nie godzimy!
❗21 kwietnia sędzia Igor Tuleya nie może być sam. My będziemy z nim pod budynkiem SN już od 👉godz. 11.30. Dołączy do nas również sędzia Paweł Juszczyszyn. Jeśli ktokolwiek nie będzie wtedy mógł być tam z nami – będziemy prowadzić transmisję na naszym profilu fb.