#MOCSOLIDARNOŚCI w Polsce i za granicami - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13075
post-template-default,single,single-post,postid-13075,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

#MOCSOLIDARNOŚCI w Polsce i za granicami

31 sierpnia 1980 roku o godzinie 16:00 w Sali BHP Stoczni Gdańskiej Lech Wałęsa podpisuje słynnym wielkim długopisem porozumienia, które dają początek wspaniałemu „Festiwalowi Solidarności”. W totalitarnym kraju powstaje zrzeszający 10 milionów obywateli ruch społeczny, który daje poczucie wspólnoty i oddech wolności, a koniec końców prowadzi 9 lat później do upadku totalitarnej władzy. To dziewięć trudnych lat, które po piętnastomiesięcznej radości wiodą przez mroki stanu wojennego, politycznych zbrodni, upadku państwa i tragedii jego obywateli. Ale dobiegają przecież końca. Bo żadna niegodziwość nie przetrwa wobec mocy ludzkiej solidarności.Szczególnie dzisiaj, ta solidarność jest nam bardzo potrzebna.
Niech znów cała Polska zapłonie MOCĄ SOLIDARNOŚCI.

Stan na wtorek 29 sierpnia, na godzinę 20:00. Dołączyły kolejne miasta. Jutro na pewno będą następne. Każdy świętuje po swojemu. Gdzieś świece ułożą się w napis MOC SOLIDARNOŚCI, gdzie indziej będzie to spotkanie ówczesnymi bohaterami albo wystawa, manifestacja, milczący wiec czy też koncert.
Zgłaszajcie się bo #MocSolidarności jest nam wszystkim bardzo potrzebna. Właśnie teraz.