Młodzieżówka KOD - Dzień Kobiet - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
5646
post-template-default,single,single-post,postid-5646,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Młodzieżówka KOD – Dzień Kobiet

Młodzieżówka KOD - Dzień Kobiet

Co roku, 8 marca, na ulicach polskich miast pojawiają się kwiaty. Kobiety, dziewczęta, prawie każda z nich trzyma w ręku róże, staromodne goździki lub… tulipany. A te ostatnie były od nas, Młodego KODu.
Po parogodzinnych przygotowaniach (wstążki same się nie zawiążą) ruszyliśmy z naręczem kolorowych kwiatów na warszawską Patelnię. Zarówno młodzi KODerzy, jak i parę KODerek zabrało się do rozdawania ich zabieganym Warszawiankom. Chcieliśmy swoim entuzjazmem i pozytywną energią wywołać u nich uśmiechy i dobry nastrój. Zdecydowanie nam się to udało. Większość obdarowanych było mile zaskoczonych, a cała akcja nie zajęła nam więcej niż pół godziny.
Oczywiście zdarzyły się również negatywne reakcje – kilka pań nie chciało przyjąć kwiatów, ale nie mogły się ustrzec od naszych uśmiechów i życzeń. Usłyszeliśmy też parę dobrych rad, typu: „Zastanówcie się nad sobą”. Chcielibyśmy tej Pani podziękować i zapewnić ją – zastanawiamy się nieustannie!

Po akcji ruszyliśmy na V Spotkanie Młodego KODu. Przebiło ono frekwencją nasze najśmielsze oczekiwania – sala pękała w szwach. Przyszło wielu młodych ludzi, takich jak my, którzy doceniają ideę państwa prawa i demokracji. Co ważne podkreślenia, byli z nami także przedstawiciele innych regionów. Podczas szalenie kreatywnego spotkania omówiliśmy kilka naprawdę ważnych tematów, dotyczących dalszego funkcjonowania naszej grupy oraz najbliższych akcji przez nas organizowanych lub wspieranych. Przede wszystkim podzieliliśmy się obowiązkami w obrębie nowopowstałych grup tematycznych. Powstaje vlog „KODing”, za pomocą którego będziemy walczyć o publiczną przestrzeń na YouTube, a także serwisy i fora, na które będziemy wrzucać pisane przez nas teksty o KODzie, dla KODu czy po prostu światopoglądowe.
Kolejnym tematem było wzięcie udziału we wspólnym występie z kapelą KOD Band. W najbliższym czasie powinna pojawić się na grupie instrukcja jak zrobić własne, domowe bębny, na których będziemy wspólnie grać i razem bawić się podczas sobotniego marszu. Trzeba trochę rozruszać Warszawę 😉 . Planujemy także kolejne akcje, a jakie? Zobaczycie w niedalekiej przyszłości. Ponadto rozpoczęły się pracę nad „Dekalogiem Młodego KODu”, czyli 10 punktami streszczającymi najważniejsze cele i zadania, jakie przed nami stoją.
Padła olbrzymia liczba pomysłów inicjatyw – tylko naszych, młodych. Pamiętajmy, iż działamy z ramienia KODu, ale jesteśmy jednak strukturą o własnej specyfice! Takie spotkania jak to budują przekonanie, że mamy wspaniałą grupę utalentowanych, młodych ludzi, którym absolutnie nie jest wszystko jedno, a wspólną energią i zaangażowaniem możemy naprawdę bardzo wiele zdziałać! Patrzmy władzy na ręce, rozliczajmy ją bez litości z przestrzegania prawa i edukujmy obywateli? – dla dobra Polski i nas samych. Mamy możliwości, mamy niesamowitego powera – trzeba to tylko przekuć w dalsze czyny!