Manifestacja "Wolne Media" 09.01.2016 w Częstochowie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
3022
post-template-default,single,single-post,postid-3022,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Manifestacja "Wolne Media" 09.01.2016 w Częstochowie

Manifestacja "Wolne Media" 09.01.2016 w Częstochowie

W Częstochowie 09.01.2016 o godzinie 12.00 z placu Daszyńskiego wystartowała manifestacja zorganizowana przez częstochowską grupę Komitetu Obrony Demokracji pod hasłem „Wolne media”. Nasza demonstracja, która przeszła I i II Aleją Najświętszej Maryi Panny zgromadziła około 1200 proKODerskich Częstochowian 🙂
Byli też cudzoziemcy z Wielkiej Brytanii i USA – uczestniczyli w manifestacji z pełnym poparciem! Jak widać, KOD nie ma granic – ani regionalnych, czy międzynarodowych!
Marsz dotarł na plac Biegańskiego – centralne miejsce Częstochowy, gdzie głos zabrali zaproszeni goście. Między innymi Jarosław Kapsa, znany działacz, współtwórca „Solidarności” w Częstochowie, który przypomniał czym są wartości demokratyczne oraz Tadeusz Orgielewski – Częstochowianin od lat mieszkający w Niemczech, który przybliżył zgromadzonym odbiór polskiej rzeczywistość za Odrą.
Na zakończenie uroczystości hymn „Oda do radości” został odśpiewany przez uczestników przy akompaniamencie Tadeusza Orgielewskiego, który jest także znanym kornecistą jazzowym.

Mimo, że na Jasnej Górze w tym samym czasie miała miejsce pielgrzymka grup kibicowskich z całej Polski, nasza manifestacja – doskonale zabezpieczana przez Policję (w tym konną) – przebiegła bez żadnych zakłóceń.
Mieszkańcy Częstochowy jeszcze raz udowodnili, że są w stanie bronić demokracji.

mn/ju