Malowanie pod Pręgierzem – 30 września 2018 r. - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
18031
post-template-default,single,single-post,postid-18031,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Malowanie pod Pręgierzem – 30 września 2018 r.

W słoneczną niedzielę miała miejsce pierwsza w Poznaniu akcja malowania konstytucyjnych koszulek. Koderzy spotkali się pod Pręgierzem.

Akcja odbyła się w ramach PIKOD-u. Poznańscy działacze KOD-u rozkładają swój namiot na Starym Rynku co dwa tygodnie.
Tym razem część koderów zajęła się działalnością artystyczną, czyli wspomnianym malowaniem na T-shirtach najmodniejszego w tym sezonie i od niedawna zakazanego słowa „Konstytucja”.
Zainteresowanie było duże, przed namiotem KOD-u ustawiały się kolejki. Artystki Ola i Beata miały więc pełne ręce roboty, a stojąca obok puszka stopniowo wypełniała się datkami.
Druga grupa koderów w tym samym czasie wzięła ze sobą ulotki i rozeszła się po Starym Rynku, by przekonywać poznaniaków i turystów, że warto wziąć udział w wyborach.
– Według moich szacunków ok. 60-70 proc. ludzi materiały brało, często z uśmiechem – relacjonuje Henryk Jankowski. – Dwie, może trzy osoby powiedziały, że one i tak głosować pójdą, żeby dać nieprzekonanym. Jakieś 20 proc. przechodniów ulotek nie chciało, a 10 proc. odmówiło z uzasadnieniem, że „nie biorą od takich”.
Cała akcja trwała około trzech godzin.

Już wkrótce, bo 14 października br. (to również niedziela) kontynuacja akcji. Koderzy czekać będą na was na Starym Rynku w godz. 12.00-15.00. Przynieście ze sobą czyste, niezadrukowane koszulki.

Na podstawie relacji Mariki Vergin zredagował Krzysztof Ulanowski

Wszystkie zdjęcia: fot. Waldemar Andrzej Jóźwiak, KOD Wielkopolskie