Łańcuch Światła Wolne Sądy - Białystok, 22.10.2017 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14348
post-template-default,single,single-post,postid-14348,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Łańcuch Światła Wolne Sądy – Białystok, 22.10.2017

W Białymstoku spotykamy się przed Sądem Okręgowym przy ul. Skłodowskiej 1 w dniu 22.10.2017 o godz. 19.00.

Prezydent Duda na kolejnych spotkaniach z posłem Kaczyńskim uzgadnia zapisy ustaw o Sądzie Najwyższym. Poseł Kaczyński zapowiada zmiany w ordynacji wyborczej po tym „jak zostanie załatwiona reforma sądownictwa”. Trybunał Konstytucyjny pod wodzą sędzi mgr Przyłębskiej 24 października ma zadecydować czy I prezes Sądu Najwyższego została wybrana legalnie. I to zadecydować głosami sędziów, którzy wg wyroku TK z marca zeszłego roku nie są sędziami. Minister Ziobro wymienia kolejnych prezesów sądów powszechnych nagradzając tych, którzy działają po myśli władzy. Tak dziś wygląda sytuacja wymiaru sprawiedliwości. Czy my, obywatele godzimy się na to? Czy pozwolimy rządowej propagandzie, którą opłacają spółki skarbu państwa wmawiać ludziom, że Polacy gremialnie popierają „reformy” PiS?
Stańmy ponownie pod sądami w niedzielę 22 października i wyraźmy swój sprzeciw. Choć byśmy mieli przystanąć tylko na chwilę, pokażmy ile nas jest i nie odpuszczajmy!