Konferencja nt. wyzwań stojących przed demokracją we współczesnym świecie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14536
post-template-default,single,single-post,postid-14536,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Konferencja nt. wyzwań stojących przed demokracją we współczesnym świecie

Jakie wyzwania stoją przed demokracją we współczesnym świecie? Czy na horyzoncie rodzą się jakiekolwiek alternatywy dla obecnego kształtu tego systemu? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będzie w imieniu Komitetu Obrony Demokracji, Katarzyna Mortoń – politolożka, specjalistka ds. budowy społeczeństwa obywatelskiego i pełnomocniczka Zarządu Komitetu Obrony Demokracji ds. Międzynarodowych i Funduszy Europejskich.

Reprezentantka KOD, będzie panelistką na konferencji zorganizowanej przez organizację Net4Society, która odbywa się w Lizbonie (Portugalia) w dniach 30 – 31 października. W panelu panelu towarzyszyć jej będą między innymi Cristina Flesher Fominaya, socjolożka z Uniwersytetu w Abredeen. Spotkanie moderować będzie Katrín Oddsdóttir z organizacji Chair of Icelandic Constitution Society.
Dyskusja poruszać będzie percepcję ”kryzysu demokracji” w kontekście partycypacji politycznej, nowych technologi (Digital Democracy), zaangażowania społecznego, nowych form obiegu informacji (wyzwań komunikacyjnych). Sesja będzie miała na celu wyklarowanie konkluzji dotyczącej możliwych innowacji i usprawnień w obecnym kształcie demokracji w świetle zmian społeczno – polityczno – technologicznych.
Na konferencję zaproszeni zostali eksperci i ekspertki z wielu organizacji pozarządowych i inicjatyw społecznych. Wypracowany w ciągu dwóch dni raport zostanie przekazany Komisji Europejskiej, z nadzieją, że uwzględni go ona w procesie tworzenia polityki wokół wyzwań współczesnej demokracji.