KOMUNIKAT ZARZĄDU REGIONU LUBELSKIEGO KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12966
post-template-default,single,single-post,postid-12966,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOMUNIKAT ZARZĄDU REGIONU LUBELSKIEGO KOD

KOMUNIKAT ZARZĄDU REGIONU LUBELSKIEGO KOD
W związku z podjętą przez Inicjatywę Ratujmy Kobiety 2017 akcją zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie, Zarząd Regionu Lubelskiego Stowarzyszenia KOD podjął jednogłośną decyzję o wsparciu tych działań.
Jednym z podstawowych haseł naszego ruchu jest hasło Wolność, Równość i Demokracja dlatego też uznajemy, iż jednym z najważniejszych praw każdego człowieka jest prawo do samostanowienia.
Uważamy jednocześnie, że system polskiego ustawodawstwa powinien być oparty na kodeksie praw, z których nie każdy musi korzystać, a nie na kodeksie kar i ograniczeń.
Konstytucja RP zapewnia równość kobiet i mężczyzn oraz wolność osobistą każdemu obywatelowi RP, co wyraża hasło naszego ruchu: Wolność – Równość – Demokracja. Uznajemy, iż podstawowym wymiarem wolności osobistej jest prawo każdego, w szczególności kobiet, do decydowania o sobie.
Uważamy, że przenoszenie sporu światopoglądowego na grunt prawa i próba narzucenia części społeczeństwa poglądów obecnej władzy jest sprzeczne z duchem demokracji. Każdy ma prawo do podejmowania decyzji zgodnie ze swoim sumieniem, nikogo nie wolno zmuszać do postępowania wbrew jego przekonaniom. Dlatego popieramy akcję Ratujmy Kobiety 2017.
 
Zarząd Regionu Lubelskiego