KOD z licealistami - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12874
post-template-default,single,single-post,postid-12874,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD z licealistami

Listy z podziękowaniami za odważną obywatelską postawę przekazał Zarząd Główny KOD uczniom warszawskiego liceum, którzy niedawno woleli zrezygnować z udziału w Turnieju Debat Historycznych IPN w Sejmie, niż dać się ocenzurować i zdjąć znaczki, jakie mieli przypięte do ubrań. Osobny list zarząd skierował także do dyrekcji ich szkoły.
„Zarząd Główny KOD jest przekonany, iż swoją odważną i bezkompromisową postawą udowodniliście, że prawdziwym obywatelem naszej wspólnej ojczyzny można być w każdym wieku, także wtedy, gdy nie ma się jeszcze praw wyborczych. Wasze zachowanie jest wzorem i inspiracją dla wszystkich mieszkańców naszego kraju” – głosi kodowskie podziękowanie dla każdego z trójki uczniów.
A dyrekcji I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhjia zarząd w imieniu koderek i koderów, poza podziękowaniami i wyrazami szacunku, napisał m.in., że cele, które realizują oni zgodnie z „Ideą wychowawczą I SLO”, polegające na uczeniu i praktykowaniu „szacunku dla godności każdej osoby ludzkiej i poszanowaniu praw człowieka”oraz „przeciwdziałaniu wszelkim formom rasizmu i ksenofobii”, są w całości tożsame z celami, które przyświecały powstaniu KOD-u i działalności naszego stowarzyszenia.
Zupełnie niezależnie od listów, uczniowie I SLO sami skontaktowali się z zarządem i zaproponowali współpracę. Wstępnie uzgodniono już, że będzie ona dotyczyła wspólnej organizacji spotkań edukacyjno-dyskusyjnych dla uczniów warszawskich szkół średnich.
Biuro Prasowe KOD