KOD Wielkopolska na IX Ogólnopolskim Kongresie Kobiet - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13254
post-template-default,single,single-post,postid-13254,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD Wielkopolska na IX Ogólnopolskim Kongresie Kobiet

W dniach 9-10 września br. gościliśmy jako KOD WLKP na IX Ogólnopolskim Kongresie Kobiet. Nasze stoisko, usytuowane tuż przy wejściu na Salę Plenarną, cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestniczek i uczestników Kongresu.
Materiały związane z zagrożeniami demokracji i ciekawe nalepki przygotowane przez KOD WLKP były żywo komentowane i chętnie zabierane ze stoiska przez kobiety z całej Polski i zagranicy. Nie były to tylko koderki, a wręcz kobiety nie związane z naszym ruchem ,ale z innych organizacji pozarządowych, jak i nigdzie nie zrzeszone.
Dyżur przy stoisku pełniłyśmy podczas całego okresu trwania Kongresu, a nasze kodowskie dziewczyny, wymieniając się dyżurami, mogły uczestniczyć w dyskusjach plenarnych, warsztatach, czy koncertach.
Wielu panelistów i gości, którzy utożsamiają się z wartościami, które KOD propaguje, i których broni, chętnie z nami rozmawiało .Byli to m.in. J. Jaśkowiak, R. Biedroń, B. Nowicka. D. Hubner., J. Kwaśniewska, B. Budka, K. Lubnauer, M. Lempart, D. Warakomska i wielu innych znakomitych gości.
Rewelacyjnym akcentem Kongresu był występ chóru „Czarownic z Chwaliszewa”, w którym występuje nasza wielkopolska koderka Karola. Dziewczyny śpiewały z taką pasją i energią, że wiele z nas miało ciarki na rękach, albo łzy w oczach.
Uważamy, że stoisko na Kongresie to był świetny pomysł na propagowanie KOD WLKP, a czas poświęcony temu celowi był czasem, który w perspektywie przyniesie nam owocną współpracę i nowe znajomości, które wspólnie, wszyscy, wykorzystamy do walki o wolność, równość i demokrację.
Do zobaczenia za rok w Gdańsku.


napisała Jola Wesołowska
fot. Grzegorz Borys i Zdzisław Kałek